Wybór armatury

 

Bateria umywalkowa jednouchwytowa

sztorcowa


Obecnie najpopularniejszym typem baterii umywalkowych są jednootworowe, jednouchwytowe baterie sztorcowe. Montowane są one na umywalce, w której znajduje się fabrycznie wykonany otwór montażowy. Baterie takie posiadają pojedynczy uchwyt (dźwignię) za pomocą której kontroluje się przepływ i temperaturę wody.

 

Ponieważ jest to najczęściej wybierany rodzaj baterii, dostępny jest ich największy wybór w ofertach różnych producentów, a produkty zróżnicowane są pod względem stylu, kształtu, koloru powłoki dekoracyjnej i niektórych parametrów o charakterze technicznym i funkcjonalnym, jak przepływ wody.

 

 
 
 

 

Bateria umywalkowa jednouchwytowa

wysoka


Wariantem opisanej powyżej baterii jednootworowej, jednouchwytowej są baterie z podwyższonym korpusem. Mają identyczną zasadę działania i podobną budowę, a zasadnicza różnica sprowadza się do wydłużonego korpusu baterii, dzięki czemu możliwy jest montaż baterii nie na umywalce, lecz obok niej na blacie.

 

W tym wariancie stosowana jest umywalka pozbawiona otworu na baterię, dzięki czemu sami decydujemy o miejscu montażu baterii – zwykle za umywalką lub z jej boku. Wybierając tego typu baterię należy również upewnić się, że jej wylewka jest odpowiednio wysoka w stosunku do wybranej umywalki oraz że na blacie wokół umywalki jest wystarczająco dużo miejsca na montaż baterii.

 
 
 

Bateria umywalkowa jednouchwytowa

podtynkowa


Szukając nowoczesnego a zarazem nieco ekstrawaganckiego rozwiązania warto zdecydować się na baterię ścienną podtynkową. Jedną z największych zalet tego typu baterii jest zyskanie większej przestrzeni i porządku wokół umywalki.

 

W niewielkich łazienkach montaż baterii podtynkowej pozwala zastosować umywalkę o większej komorze przy zachowaniu tych samych wymiarów zewnętrznych. Tak konfiguracja jest również łatwiejsza w utrzymaniu czystości, ponieważ w mniejszym stopniu bateria jest narażona na zachlapanie i powstanie zacieków z wody i osadów z mydła. Największą funkcjonalnością cechuje się bateria jednouchwytowa, ale dostępne są również bateria z dwoma uchwytami, oddzielnie do wody ciepłej i zimnej.

 

 
 
 

 

Bateria umywalkowa trzyotworowa


Trzyotworowa bateria umywalkowa składa się z wylewki oraz dwóch oddzielnych uchwytów odpowiedzialnych za regulację przepływu zimnej i ciepłej wody. Jest to doskonały wybór do zestawiania z większymi umywalkami, zarówno w stylu nowoczesnym jak i tradycyjnym.

 

Baterie trzyotworowe dostępne są w szerokiej gamie wzorów i stylów, a także jako baterie do montażu na umywalce lub jako wersje podtynkowe.

 

W przypadku montażu baterii na umywalce należy upewnić się, że umywalka posiada trzy otwory montażowe lub możliwość ich wybicia.

 
 
 

Bateria umywalkowa bezdotykowa
(z sensorem podczerwieni)


Baterie bezdotykowe zostały zaprojektowane przede wszystkim jako stylowe i ekonomiczne rozwiązanie do łazienek w hotelach, centrach handlowych, ośrodkach medycznych i innych obiektach użyteczności publicznej.

 

Budowa baterii jest bardzo zbliżona do typowych jednouchwytowych baterii umywalkowych, jednak za uruchomienie wody odpowiada nowoczesna technologia w postaci czujnika podczerwieni, a temperaturę zwykle reguluje podłączony do baterii zawór termostatyczny. Przepływ wody uruchamiany jest automatycznie, w momencie gdy dłonie użytkownika znajdą się pod wylewką baterii.

 

Rozwiązanie takie znacząco poprawia higienę, ułatwia utrzymanie armatury w czystości, a także zmniejsza zużycie wody i energii.

 

 
 
 

 

Bateria wannowa naścienna


Montowana na ścianie bateria wannowa z zestawem prysznicowym była niegdyś dominującym rozwiązaniem umożliwiającym komfortowe kąpiele w wannie. Nowoczesne baterii posiadają pojedynczy uchwyt służący do regulacji przepływu wody i temperatury, podczas gdy tradycyjne baterie posiadają oddzielne uchwyty, podobnie jak w przypadku baterii umywalkowych. Istnieją również baterie dwuuchwytowe, ale z głowicą termostatyczną, która dba o utrzymanie zadanej temperatury wody.

 

Podłączona do baterii słuchawka prysznicowa pozwala na wygodne spłukiwanie ciała i włosów po kąpieli. W przypadku zastosowania parawanu nawannowego bateria oferuje funkcjonalność zbliżoną do oferowanej przez pełnoprawną kabinę prysznicową.

 
 
 

Bateria wannowa 3- lub 4-otworowa


Montowanie na rancie wanny lub na półce przy wannie baterie wielootworowe są nowocześniejszym i bardziej minimalistycznym rozwiązaniem umożliwiającym napełnianie wanny. W odróżnieniu od baterii naściennej część elementów jest ukryta poniżej górnej krawędzi wanny, w tym przede wszystkim wąż prysznicowy, który jest wyciągany jedyni podczas korzystania ze słuchawki prysznicowej.

 

Bateria tego typu może do napełniania wanny wykorzystywać wylewkę, ale może być jej również pozbawiona i połączona z systemem napełniania przez przelew.

 

 
 
 

 

Bateria wannowa wolnostojąca


Wolnostojąca bateria wannowa montowana w podłodze jest doskonałym uzupełnieniem luksusowej, designerskiej łazienki i idealnym dodatkiem do wolnostojącej wanny. Korpus baterii montowany jest bezpośrednio na podłodze i elegancko prezentuje się nad wanną, dostarczając idealnie wymieszaną wodę przez pojedynczą wylewkę.

 

Sterowanie przepływem wody i temperaturą odbywa się za pomocą jednego uchwytu, dodatkowo bateria wyposażona jest w przełącznik do słuchawki prysznicowej. Baterie wolnostojące występują również w stylu tradycyjnym i wówczas są posadzone na dwóch nogach, a sterowanie odbywa się z wykorzystaniem dwóch uchwytów.

 
 
 

Bateria prysznicowa naścienna


Baterie prysznicowe naścienne są podstawowym wyborem przy urządzaniu strefy prysznica z kabiną prysznicową. Sterowanie może odbywać się za pomocą pojedynczej dźwigni lub z wykorzystaniem dwóch uchwytów w przypadku baterii w stylu tradycyjnym albo z głowicą termostatyczną.

 

Do baterii podłączony jest wąż prysznicowy z słuchawką prysznicową. Tego typu bateria zwykle łączona jest za słuchawką prysznicową montowaną na drążku z regulacją wysokości uchwytu słuchawki. Dzięki temu położenie słuchawki można dostosować do wzrostu użytkownika.

 

 
 
 

 

Bateria prysznicowa podtynkowa


Baterie podtynkowe mogą być wykorzystane zarówno w kabinie prysznicowej jak również przy wannie. Jest to rozwiązanie bardziej minimalistyczne i nowocześniejsze niż tradycyjne baterie naścienne. Baterie występują w wersji z mieszaczem lub z głowicą termostatyczną.

 

Baterie tego typu mają bardzo duże możliwości konfiguracji, które pozwalają na podłączenie słuchawki prysznicowej, deszczownicy, wylewki wannowej, systemu napełniania wanny przez przelew i innych oraz dowolnych kombinacji tych elementów.

 
 

 

 
  W naszej ofercie posiadamy produkty marek