O firmie Terzo Foco

         
Włoskie ręcznie dekorowane umywalki Terzo Foco   Włoskie ręcznie dekorowane umywalki ceramiczne Terzo Foco  

TERZO FOCO (trzeci ogień) to dawna sztuka nakładania złotych i rubinowych warstw opalizujących podczas procesu trzeciego wypalania, w którym jako paliwo używany jest żarnowiec. To jedna z najbardziej tajemniczych i czarujących technik stosowanych w tradycji ceramicznej. Niektórzy z najważniejszych włoskich artystów renesansu, zwłaszcza w Umbrii, stworzyli niesamowite arcydzieła przy użyciu techniki trzeciego ognia.

    Dekorowane umywalki ceramiczne Terzofoco
 

TERZO FOCO to niewielka fabryka umywalek łazienkowych zlokalizowana w Derucie w Umbrii - Zielonym Sercu Włoch - prowadzona przez młodych profesjonalistów. Umbria słynie m.in. z wielowiekowych tradycji, które nadal lśnią we współczesnej pracy rzemieślniczej. Deruta jest światowym dziedzictwem sztuki ceramicznej, gdzie od ponad tysiąca lat powietrze, woda, ziemia i ogień łączą się, tworząc przedmioty wyjątkowe i niepowtarzalne dzięki technice trzeciego ognia.

 
  Dekorowane umywalki ceramiczne Terzofoco  
Logo Terzofoco    

To tutaj, w Derucie, narodziła się i rozwinęła firma Terzo Foco, która nieustannie patrzy w przeszłość, wprowadzając innowacje, których wspólnym mianownikiem jest: Made in Italy. Powstają tu ręcznie robione, ręcznie malowane oraz samodzielnie zaprojektowane umywalki. Każda ręcznie wykonana umywalka łazienkowa to wyjątkowe, sygnowane dzieło sztuki użytkowej.

www.terzofoco.it     Dekorowane umywalki ceramiczne Terzofoco
Zobacz katalogi - Terzofoco  

Cały proces twórczy od tworzenia modeli, przez odlewanie i wykańczanie, emaliowanie oraz dekorację, odbywa się wewnętrznie i wyłącznie ręcznie. Design, wzory i kolory łączą się ze sobą, tworząc kształty i przedmioty, które tworzą niepowtarzalny styl Twojej łazienki.

 
         
Dekorowane umywalki ceramiczne Terzofoco   Dekorowane umywalki ceramiczne Terzofoco   Dekorowane umywalki ceramiczne Terzofoco
         

 

 
  W naszej ofercie posiadamy produkty marek