Domoteck

 

 

DOMOTECK - Systemy niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego.

 

Domoteck to pochodzący z Izraela producent systemów ogrzewania podłogowego, stworzonych z wykorzystaniem przewodów i mat grzewczych. W ofercie dostępne są rozwiązania odpowiednie do stosowania w nowym budownictwie, a także przy renowacji starszych obiektów. Produkty mogą być stosowane pod różnego rodzaju okładzinami podłogowymi, takimi jak: płytki ceramiczne, gres, płyty kamienne, podłogi drewniane, a nawet dywany. W ofercie znajdują się również rozwiązania do stosowania na zewnątrz - przeciwoblodzeniowe i do topienia śniegu.

Wszystkie produkty Domoteck zostały zaprojektowane z myślą o prostej instalacji oraz zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

 

Jak działa system ogrzewania podłogowego? – System taki instalowany jest bezpośrednio pod powierzchnią podłogi, a następnie zostaje podłączony do źródła zasilania zabezpieczonego wyłącznikiem różnicowoprądowym. Kable grzewcze przenoszą ciepło na powierzchnię podłogi, zapewniając równomierne rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniu.

 

Co sprawia, że takie ogrzewanie jest bardziej efektywne od konwencjonalnego – Ogrzewanie z wymuszonym obiegiem powietrza zużywa więcej energii, aby ogrzeć powierzchnię przy podłodze. Dzieje się tak, ponieważ ciepłe powietrze w naturalny sposób unosi się pod sufit.

Wysoka efektywność ogrzewania podłogowego wynika z faktu, że to podłoga staje się grzejnikiem, który odpowiada za bardziej komfortową dystrybucję ciepła w pomieszczeniu:

 

  1. Grzanie od poziomu podłogi w górę
  2. Wypromieniowanie ciepła do przedmiotów i osób znajdujących się w pomieszczeniu
  3. Brak niepożądanych zawirowań powietrza
  4. Nie wysusza powietrza

Domoteck - Ogrzewanie podłogowe, cyrkulacja powietrza

 

Czy elektryczne ogrzewanie podłogowe jest bezpieczne? – Wszystkie maty grzewcze Domoteck wytwarzane są zgodnie z międzynarodowymi standardami, włączając - UL, CSA, CSTB, VDE, SEMKO. Produkty powstają w fabryce posiadającej certyfikat ISO 9002.

Wszystkie kable grzewcze są ekranowane i muszą być podłączone do zasilania z wyłącznikiem różnicowo-prądowym.

Wszystkie instalacje elektryczne powinny być wykonywane przez wykwalifikowanego elektryka, zgodnie z instrukcją montażu dołączoną do produktu oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami krajowymi.

 

Czy ogrzewanie podłogowe jest podatne na uszkodzenia? – Nie, kable grzewcze są podwójnie izolowane - jedna izolacja zapewnia ochronę mechaniczną, a druga ochronę elektryczną. Taka konstrukcja sprawia, że przewód jest bardzo trwały. Ponieważ instalacja znajduje się pod podłogą , jest bardzo mało prawdopodobne jej uszkodzenie podczas użytkowania. Jednakże, należy pamiętać, że nie wolno wykonywać żadnych otworów w podłodze z instalacją ogrzewania podłogowego.

 

Domoteck - Systemy ogrzewania podłogowego, efekt ciepłej podłogi, maty, kable i przewody grzewcze.

 
   

Pliki do pobrania:

 

Maty i kable grzewcze (PDF)

 
       
   

 

 

 

 
       
         

 

  W naszej ofercie posiadamy produkty marek  
 
  Logo VADO   Logo Individual by Vado   Logo Booth&Co.   Logo Axces by Vado   Logo Vogue UK   Logo Linea G  
 
  Logo Decor Walther   Logo Bugnatese   Logo BAGNODESIGN London   Logo Besco   Logo Novellini   Logo Kermi  
 
  Logo Scarabeo   Logo Catalano   Logo Domiziani   Logo Hidra   Logo Horganica   Logo Noclaf  
 
  Logo Maarmo   Logo Apavisa   Logo Imola Ceramica   Logo Sorema   Logo BMB Italy   Logo Astro Lighting  
 
  Logo - Laminam   Logo SileStone   Logo Geberit   Logo Green Home Design   Logo Ruben Design   Logo ProDisplay  
 
  Logo - BerryAlloc   Logo - Kaldewei   Nicolazzi logo   Logo Terzo Foco   Logo Artceram