Domoteck

 

 

DOMOTECK - Systemy niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego.

 

Domoteck to pochodzący z Izraela producent systemów ogrzewania podłogowego, stworzonych z wykorzystaniem przewodów i mat grzewczych. W ofercie dostępne są rozwiązania odpowiednie do stosowania w nowym budownictwie, a także przy renowacji starszych obiektów. Produkty mogą być stosowane pod różnego rodzaju okładzinami podłogowymi, takimi jak: płytki ceramiczne, gres, płyty kamienne, podłogi drewniane, a nawet dywany. W ofercie znajdują się również rozwiązania do stosowania na zewnątrz - przeciwoblodzeniowe i do topienia śniegu.

Wszystkie produkty Domoteck zostały zaprojektowane z myślą o prostej instalacji oraz zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

 

Jak działa system ogrzewania podłogowego? – System taki instalowany jest bezpośrednio pod powierzchnią podłogi, a następnie zostaje podłączony do źródła zasilania zabezpieczonego wyłącznikiem różnicowoprądowym. Kable grzewcze przenoszą ciepło na powierzchnię podłogi, zapewniając równomierne rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniu.

 

Co sprawia, że takie ogrzewanie jest bardziej efektywne od konwencjonalnego – Ogrzewanie z wymuszonym obiegiem powietrza zużywa więcej energii, aby ogrzeć powierzchnię przy podłodze. Dzieje się tak, ponieważ ciepłe powietrze w naturalny sposób unosi się pod sufit.

Wysoka efektywność ogrzewania podłogowego wynika z faktu, że to podłoga staje się grzejnikiem, który odpowiada za bardziej komfortową dystrybucję ciepła w pomieszczeniu:

 

  1. Grzanie od poziomu podłogi w górę
  2. Wypromieniowanie ciepła do przedmiotów i osób znajdujących się w pomieszczeniu
  3. Brak niepożądanych zawirowań powietrza
  4. Nie wysusza powietrza

Domoteck - Ogrzewanie podłogowe, cyrkulacja powietrza

 

Czy elektryczne ogrzewanie podłogowe jest bezpieczne? – Wszystkie maty grzewcze Domoteck wytwarzane są zgodnie z międzynarodowymi standardami, włączając - UL, CSA, CSTB, VDE, SEMKO. Produkty powstają w fabryce posiadającej certyfikat ISO 9002.

Wszystkie kable grzewcze są ekranowane i muszą być podłączone do zasilania z wyłącznikiem różnicowo-prądowym.

Wszystkie instalacje elektryczne powinny być wykonywane przez wykwalifikowanego elektryka, zgodnie z instrukcją montażu dołączoną do produktu oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami krajowymi.

 

Czy ogrzewanie podłogowe jest podatne na uszkodzenia? – Nie, kable grzewcze są podwójnie izolowane - jedna izolacja zapewnia ochronę mechaniczną, a druga ochronę elektryczną. Taka konstrukcja sprawia, że przewód jest bardzo trwały. Ponieważ instalacja znajduje się pod podłogą , jest bardzo mało prawdopodobne jej uszkodzenie podczas użytkowania. Jednakże, należy pamiętać, że nie wolno wykonywać żadnych otworów w podłodze z instalacją ogrzewania podłogowego.

 

Domoteck - Systemy ogrzewania podłogowego, efekt ciepłej podłogi, maty, kable i przewody grzewcze.

 
   

Pliki do pobrania:

 

Maty i kable grzewcze (PDF)

 
       
   

 

 

 

 
       
         

 

 
  W naszej ofercie posiadamy produkty marek